Adsiz 500× 500Piksel 2

En Kaliteli Kalın Kuru Boya Kalem Markası ❤️

Adsiz 500× 500Piksel 2

eberhard faber kalın kuru boya kalem

Boya yaparken kullanılacak boya renginin yanı sıra boya kalemlerinin sertliği de belirlenmelidir. Yumuşak boya kalemleri olarak da bilinen B tipi kalemler, çoğunlukla karanlık aşamada kullanılır.

Başka bir deyişle, pastel boyanın sertliği ne kadar düşükse, yani kalem ne kadar yumuşaksa, kağıt üzerindeki renk o kadar koyu olur. Bu açıdan bakıldığında daha koyu renk gerektiren resimler için B sınıfı kalemler ideal olabilir.

Çizim, günümüzde hemen herkesin öğrenmek istediği bir hobi ve çizim yaparken kullanabileceğiniz kalem çeşitleri bir hayli geniş yelpazede değerlendirilebilir. Resim sanatının en temeli olan çizim teknikleri genelde karbondan imal edilen kömür kalemleri ile yapılır. Bu kalemlerin saf kömür çubuğu halinde bulunanları olduğu gibi kurşun kalem şeklinde olanları vardır. Saf kömür çubuklarının dezavantajı kolayca kırılabilmeleridir. Grafit kalemler ise daha mat ve az koyu izler üretmeye yarar. Bunlara eskiz kalemi ya da dereceli füzen kalemleri de denir ki önceki blog yazılarımızda bu kalemlerin dereceleri ve bu derecelerin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmişti.

Kurşun ucun mekanik malzeme ile çevrelendiği teknik çizim boya kalemleri de farklı sertlik seviyelerinde gelir. Bu kalem özellikle mimari, tasarım, grafik tasarım vb. alanlarda teknik çizim yapmak istiyorsanız tercih edilmektedir.

Boya kalemleri maksimum 9 puana sahiptir ve yanlarına B veya H harfleri eklenerek özel sembollerle isimlendirilir. Örneğin H Grubu boya kalemleri, sertlik seviyesi yüksek kalemlerdir. 4H ile 9H arasındaki değerler eskiz için kalemlerdir. 3H, 2H, H, HB ve B değerlerine sahip kalemler orta sertliktedir. Resim yapmaya yeni başlayanlar bu kalemi tercih edebilirler. En yumuşak boya kalemleri, 2B ile 7B arasında değerlere sahip olanlardır. Özellikle 2D kalemler piyasadaki en yumuşak boya kalemlerinden biri olduğundan, en iyi sonuçları almak için kullanılırlar. Bu tür kalemler, görüş alanındaki tüm varlıkların tek bir açıdan görüldüğü manzara ve karakalem çizimleri için mükemmeldir.

İlk bakışta  kalın kuru boya gibi görünse de, yüksek renkli pigmentlere sahip bazı boya kalemleri su veya yağ bazlı olabilir. Su bazlı olanlar da sulu boyalar gibi seyrelterek kullanılır. Yağ bazlı boya kalemleri, suya ihtiyaç duymadan kağıt üzerinde canlı renkler sağlayan boya kalemleridir. Sanatçı kalemleri olarak da adlandırılan bazı kuru boya kalemleri de vardır. Bunlar, öğrenci boya kalemlerinden daha yoğun ve kaliteli pigment seviyelerine sahiptir. Profesyonel boya kalemleri olarak bilinen bu türler, ışığa maruz kaldıklarında pigmentin orijinal rengini koruma yeteneğine sahip olan ışık haslığına sahiptir. Ayrıca kırılma, suya dayanıklılık ve çekirdek dayanıklılık sundukları için yüksek kaliteli boya kalemleridir. Öte yandan, sanat öğrencileri için yapılan boya kalemleri nispeten daha uygun fiyatlı, daha düşük kaliteli ve daha az ışığa dayanıklıdır.

En kaliteli kalın kuru boya markalarından biri olan Eberhard Faber markasının bu kalın kuru boyaları hem konfor açısından hem de kutusu sayesinde taşınmasının kolaylığı ile sizler için kolaylık sağlayacaktır.Uzun ömürlü bir kuru boya arıyorsanız tam doğru adrestesiniz.

Yazma ve süsleme için kullanılan boya kalemleri hangileridir?

Jumbo boy özelliğiyle ergonomik tutuş sunar. Yüksek kaliteli ve yumuşak mineli özelliğe sahiptir. Uç kırılmalarına karşı direnci artıran özel yapıştırma sistemi olan SV maddesiyle üretilmiştir. Böylelikle çarpma, darbe ve kırılmalara karşı oldukça dayanıklı yapıya sahiptir.

Böyle bir kalem tercihiniz varsa Eberhard Faber jumbo kuru boyalarınız size önerebilirim.Hem çocukların el kaslarını daha iyi geliştirmeleri açısından hem de yetişkinlerin uzun ömürlü kalem arayşına uygun olacak bu kalemler piyasada da ço tercih edilen kalem türleri arasında yerini koruymaktadır.

Kuru boya kalemleri pigmentler ile renklendirilmiş karbon bazlı materyallerden imal edilmiş boyama ve çizim kalemleridir. Bu kurşun kalemlerin de uçları açılarak sivriltilebilir ve yumuşak bir silgi yardımıyla resim yüzeyinden silinebilir. Kuru boya kalemleri ile boyama yaparken dikkat edilmesi gereken husus öncelikle daha açık tonlardan başlamak ve gerektiği kadar koyuluk elde edene kadar boya işlemine devam etmektir. Bu kalemler tek tek satılabildiği gibi setler halinde de bulunur. İlkokul çocuklarının resim derslerinin vazgeçilmezi olan bu çizim ve boyama kalemleri bu özelliklerinden dolayı geniş bir kullanım alanına sahiptir.

En İyi Kuru Boya Kalemleri ve Markası 🔥
Dokusuyla Mest Olacağınız Pastel Boya 🥰

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat Sepetim
Kapat Favori Listesi
Son Görüntülenen Kapat
Kapat

Kapat
Navigasyon
Kategoriler

KAZANMAK İÇİN ÇEVİRİN!

  • Eğer çarkı çevirmeden kapatırsanız, bugünlük şansınızı kaçırmış olursunuz😥
  • İndirim kuponu kazanmak İçin çarkı çevirin.
  • 2. Kez aynı gün içerisinde çarkı çeviremez ve aynı zamanda aynı kodu ikinci kez kullanamazsınız.
  • Tüm detaylar mail kutunuzda. Doğru e posta girmeyi ihmal etmeyin. Kodu Kaybetmeyin 🤍 Şansını dene butonuna basın ve gelen indirimi kullanmak için sepetinizi oluşturun.
Şansını dene
Never
Remind later
No thanks